tel.: +48 660 898 414 Godziny otwarcia: Poniedziałek - nieczynne Wtorek - Niedziela 12.00-20.00
Czynne cały rok
Płatność tylko gotówką
Facebook Google Plus

Atrakcje > Nieco dalsze wycieczki

Turystom przybyłym z bardziej odległych zakątków Polski polecamy zwiedzanie najpiękniejszych miast Małopolski, takich jak Nowy Wiśnicz (14 km), Bochnia (21 km), Niepołomice (39 km), Tarnów (42 km), Wieliczka (48 km), Kraków (68 km), Zakopane (115 km) czy Oświęcim (136km).

 

Pierwszym najbliżej położonym miasteczkiem wartym zobaczenia jest Nowy Wiśnicz (14 km). To tutaj przed wiekami pomieszkiwał słynny artysta Jan Matejko, w domu nazywanym „Koryznówką”. Dla turystów nie lada perełką jest przepiękny Zamek Lubomirskich, chluba mieszkańców Wiśnicza, największa zachowana obronna rezydencja barokowa w Polsce.Jadąc dalej kilka kilometrów na północny – zachód dotrzemy do Bochni (21 km), historycznego miasta owianego legendą o pierścieniu Świętej Kingi. To tutaj nieprzerwanie już od ośmiu wieków działa Kopalnia Soli, która oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających. Kopalnię można zwiedzać trasą turystyczną, wiodącą przez zabytkowe chodniki, kaplice i komory oraz tzw. trasą geologiczną przeznaczoną dla osób lubiących dreszczyk emocji i sprawnych fizycznie. Uzdrowisko prowadzi profilaktykę i leczenie dla osób z alergią i schorzeniami układu oddechowego.

 

Kolejny przystanek to miasto Niepołomice (39 km), którego wizytówką jest XIV-wieczny zamek królewski wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego. Według zapisów kronikarskich to w Niepołomicach odbywały się zjazdy koronne, tutaj przyjmowano poselstwa, nadawano przywileje i to tutaj na polowania przyjeżdżali polscy władcy. Warto nadmienić, że po dzień dzisiejszy w Puszczy Niepołomickiej żyją żubry.


 

Entuzjaści zwiedzania z pewnością nie zapomną także o Tarnowie (42 km), pięknym mieście o wielowiekowej historii sięgającej początkami czasów piastowskich. Miasto zaprasza na romantyczne spacery tarnowską starówką, zwaną “perłą polskiego renesansu”, która jest jednym z najpiękniejszych przykładów renesansowego układu architektonicznego polskich miast. Rynek otaczają wspaniałe, okazałe kamienice wzniesione w XVI i XVIII w.


 

Zmierzając w kierunku Krakowa nie sposób pominąć Wieliczkę (48 km), miasto znane z unikatowej i przepięknej kopalni soli. Kopalnia soli „Wieliczka” jest jednym z najstarszych zakładów górniczych Europy, a w 1978 roku została wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Niebywałym atutem wielickiej kopalni jest największy na skalę światową podziemny obiekt sakralny czyli Kaplica Świętej Kingi. Wspaniałe i okazałe żyrandole z elementami z kryształów solnych dodają wdzięku kaplicy, która cechuje się także niespotykaną akustyką.


Kolejny przystanek na naszej trasie to oczywiście Kraków (68 km), must have sezonu dla każdego turysty, który po raz pierwszy zawita do południowej Polski. Przez wieki Kraków był stolicą Polski, siedzibą królów, przyciągającą wielkich uczonych i artystów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Teraz to piękne miasto przyciąga miliony turystów z całego świata, których spod stóp wzgórza na Wawelu wita legendarny smok wawelski. Podobno w Krakowie czas płynie inaczej i każda chwila staje się historią… Wyjątkowe miejsca i zabytki takie jak Zamek Królewski, Katedra Wawelska, Sukiennice, Barbakan, Kościół Mariacki czy Rynek Główny, pozwolą zwiedzającym przenieść się w magiczny świat przeszłości. Drogi turysto, nie możesz pominąć tego miejsca!


Entuzjaści wysokogórskich wycieczek zapewne dotrą także do naszej przepięknej stolicy Tatr, czyli do Zakopanego (115 km). W Zakopanem pięknie jest i w zimie i w lecie. To przede wszystkim doskonałe miejsce na białe szaleństwo, piesze wędrówki po górach i smakowanie doskonałej góralskiej kuchni. Górale zapraszają, hej!


 
Naszą trasę wycieczkową zamyka niezwykle ważne pod względem historycznym Miejsce Pamięci czyli Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (136 km). Jest to miejsce szczególne, budzące wiele emocji i wzruszeń. Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie terenu obozów to wstrząsające przeżycie dla każdego człowieka, ale niezwykle istotne, budujące świadomość historyczną i narodowościową.