"Rybia Wyspa" – restauracja i sala bankietowa w Gosprzydowej

Gosprzydowa

Gosprzydowa to malownicza miejscowość położona na Pogórzu Wiśnickim, będącym częścią polskich Karpat. Na turystów czekają tutaj malownicze pagórki i lasy, piękny Dunajec i Jezioro Rożnowskie. Planując krótki lub kilkudniowy pobyt w Gosprzydowej można wybrać różne formy wypoczynku. Począwszy od relaksu na wsi, poprzez zwiedzanie piesze lub rowerowe pobliskich miejscowości, a skończywszy na dłuższych wycieczkach do najpiękniejszych i najciekawszych miast Małopolski.
Rybia Wyspa atrakcje

Najbliższe okolice

Turyści, którzy zdecydują się na pobyt w naszym ośrodku z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Gosprzydowskie trasy spacerowe wijące się wśród wzniesień i dolin, stanowią raj dla amatorów długich leśnych wędrówek. Tutejsze lasy obfitują w grzyby i owoce, a na życzenie klientów organizujemy grupowe grzybobranie z przewodnikiem. Do dyspozycji naszych gości jest łowisko (cennik), wędkarzom, gwarantujemy udane połowy, a w upalny letni dzień kufel zimnego piwa z lokalnego browaru. Dla najmłodszych wczasowiczów przygotowaliśmy plac zabaw, gdzie każdy maluch będzie mógł spożytkować zapas energii. W odległości 2 km od ośrodka mieści się szkółka jazdy konnej z końmi huculskimi. W letni wieczór proponujemy tradycyjne ognisko lub wspólne grillowanie. W Gosprzydowej warto zwiedzić piękny, drewniany, barokowy kościół pw. św. Urszuli z Towarzyszkami i zabytkową dzwonnicę z XVII w. oraz Ogród Różańcowy ze źródełkiem. W sąsiedniej miejscowości, zaledwie 10 minut drogi od Rybiej wyspy, w Lipnicy Murowanej można zobaczyć bardzo ciekawy pomnik przyrody nieożywionej – tzw. Kamienie Brodzińskiego, grupę 9 skał w kształcie baszt, grzybów i ambon. Największy z ostańców zwany Wielkim Kamieniem ma wysokość ok. 10 m i długość 16 m.

Zamek w Nowym Wiśniczu (14 km)

Zamek w Nowym Wiśniczu, największy po Wawelu zamek w Małopolsce, stoi na północnym skraju cypla wcinającego się w dolinę Leksandrówki. Ma formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Zamek Lubomirskich to największa zachowana obronna rezydencja barokowa w Polsce. Jako ciekawostkę warto dodać, że w Wiśniczu przed wiekami pomieszkiwał słynny artysta Jan Matejko, w domu nazywanym „Koryznówką”, który pełni teraz rolę muzeum.

https://zamekwisnicz.pl/

Wieża Widokowa na Szpilówce (15 km)

Wieża widokowa na Szpilówce (516 m n.p.m) znajduje się na Pogórzu Wiśnickim nieopodal miejscowości Iwkowa i została zbudowana w 2019 r. To drewniana konstrukcja o wysokości 30 metrów. Z jej szczytu możemy podziwiać zachwycający krajobraz Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego czy Pogórza Rożnowskiego. Istnieje kilka wariantów dojścia do wieży, a dla wygody zmotoryzowanych turystów powstało aż 10 parkingów.

https://plannawypad.pl/szpilowka-wieza-widokowa/

Laskowa Ski 25 km

Laskowa Ski to stacja narciarska położona w Beskidzie Wyspowym na wschodnim zboczu góry Kamionnej, w odległości ok. 25 km od Gosprzydowej. Stacja posiada ponad 4,5 km rodzinnych tras zjazdowych, obsługiwanych przez 4 wyciągi. Najdłuższa trasa liczy 2000 metrów

http://www.laskowa-ski.pl/

Jezioro Rożnowskie (29 km)

Jezioro Rożnowskie przyciąga wielu turystów swoją malowniczą linią brzegową z wieloma atrakcjami. Stanowi ono doskonałe miejsce do różnorodnego spędzania wolnego czasu, oferując każdemu coś wyjątkowego. Nad jeziorem znajduje się kilka miejscowości turystycznych i letniskowych. W Znamirowicach na turystów zainteresowanych sportami wodnymi, czeka przystań jachtowa, w której można wypożyczyć sprzęt pływający. Aktualnie można kapać się na całym jego obszarze, a idealne miejsce do kąpieli z piaszczystą plażą znajduje się m.in. w Gródku nad Dunajcem.

https://jeziororoznowskie.pl/

 

Kopalnia soli w Wieliczce (48 km)

Wieliczka to miasto znane przede wszystkim z unikatowej i przepięknej kopalni soli. Kopalnia soli „Wieliczka” jest jednym z najstarszych zakładów górniczych Europy, a w 1978 roku została wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Niebywałym atutem wielickiej kopalni jest największy na skalę światową podziemny obiekt sakralny czyli Kaplica Świętej Kingi. Wspaniałe i okazałe żyrandole z elementami z kryształów solnych dodają wdzięku kaplicy, która cechuje się także niespotykaną akustyką.

https://www.wieliczka.eu/

Kraków (68 km)

Kraków to must have sezonu dla każdego turysty, który po raz pierwszy zawita do południowej Polski. Przez wieki Kraków był stolicą Polski, siedzibą królów, przyciągającą wielkich uczonych i artystów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Teraz to piękne miasto przyciąga miliony turystów z całego świata, których spod stóp wzgórza na Wawelu wita legendarny smok wawelski. Podobno w Krakowie czas płynie inaczej i każda chwila staje się historią… Wyjątkowe miejsca i zabytki takie jak Zamek Królewski, Katedra Wawelska, Sukiennice, Barbakan, Kościół Mariacki czy Rynek Główny, pozwolą zwiedzającym przenieść się w magiczny świat przeszłości. Drogi turysto, nie możesz pominąć tego miejsca!

https://krakow.travel

Zakopane (115 km)

Entuzjaści wysokogórskich wycieczek zapewne dotrą także do naszej przepięknej stolicy Tatr, czyli do Zakopanego. W Zakopanem pięknie jest i w zimie i w lecie. To przede wszystkim doskonałe miejsce na białe szaleństwo, piesze wędrówki po górach i smakowanie doskonałej góralskiej kuchni. Górale zapraszają, hej!

https://www.zakopane.pl/

Oświęcim (136 km)

Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to niezwykle ważne i szczególne pod względem historycznym Miejsce Pamięci, budzące wiele emocji i wzruszeń. Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie terenu obozów to wstrząsające przeżycie dla każdego człowieka, ale niezwykle istotne, budujące świadomość historyczną i narodowościową.

https://www.auschwitz.org/